چرا ازدواج میکنیم ؟

این سوالی است که تمام نسل جوان از خود میپرسند و بخصوص دخترانی که یک فامیل از وی خواستگاری میکند این سوال در ذهن شان خطور میکند و هر کدام شان نظربه شرایط محیط زیست شان و نظر به فهم شان به این سوال جواب میدهند و شاید هم جواب نیابند .
ازدواج دارای معنی های بسیار زیاد بوده و نظربه شرایط و محیط زیست بعضی از معنی ان تغیر پذیر میباشد .
ازدواج یک سنت پیامبری میباشد . ازدواج کردن یعنی مستقل شدن به تمام معنی .آزاد شدن .انسان کامل شدن . روشن ضمیر شدن . کامل شدن از مسایل جنسی . عشق ورزیدن به همسر و به زندگی مشترک خود . و .... مهمتر از همه ازدواج یعنی پیدا کردن اطفال مشروع و مفید از نسل خود و پرورش سالم انها و تقدیم کردن انها به جامعه . که این بخش را میتوان قانون طبیعت نیز نیامد چنانچه پدران و مادران ما با هم ازدواج کرده اند ومشکلات محیطی و فامیلی را با گذشت و حوصله سپری نموده اند و ما را بدنیا آورده اند و تقدیم جامعه کرده اند بر ما نیز امر حتمی است تا بخاطر آینده جامعه و آینده و پیشرفت این جهان باید ازدواج نمایم و اطفال مشروع و مفید به جامعه تسلیم نمایم .
ازدواج امر حتمی است ولی شیوه زندگی با همسر خود مربوط به خود زن و شوهر میشود که تا چه حد میتوانند از صبر و حوصله استفاده کرده و زندگی مشترک خویش را به پیش ببرند .
انتخاب همسر کاری است بس مهم و اساسی و باید توجه کرد که در انتخاب همسر از دیدگاه شهوت نباید نگریست چون بعد از فرونشینی شهوت زندگی برایش جهنم میباشد .و همین گونه دلایل میباشد که در محیط خویش ما شاهد بعضی ازدواج های هستیم که بعد از چند سال و یا چند ماه به جدائی انجامیده .و همین باعث شده تا دیگر جوانان در امر ازدواج وحشت کرده و تا حد امکان از ازدواج کردن فرار نمایند. در حالیکه اگر ما در انخاب همسر دقت نماییم و توجه بیشتر به باطن وی نماییم نسبت به ظاهر وی و بعد از ازدواج مشکلات شخصی خویش را خود ما حل نمایم و به دیگران حق مداخله بیجا و دلسوزی های بی مورد را ندهییم هرگز زندگی ما به جدایی نمی انجامد .
و هر کس که در زندگی زن و شوهری دیگران مداخله کند بر علاوه که کمک نمیکند بر عکس باعث کدورت های دوام دار در بین انها میشود. بخصوص شخص مجرد که در زندگی خصوصی زن و شوهری مداخله میکنند از جهالت و نادانی او است . و کسی که این صلاحیت را به او میدهد او هم مجرم است . زیرا مکتب ازدواج یک علم نیست که خوانده شود و فهمیده شود بلکه دنیای از تجربه های شخصی است و شخص مجرد در هر سن و سالی که باشد چون طفل خوردی است که هنوز حق شمولیت در این مکتب را ندارد.
پیام ما به تمام جوانان کشور ما این است که از امکانات و شرایط خوبی فعلی که دارند استفاده کرده و بعد از تکمیل کردن تحصیلات اقدام به ازدواج کرده و آنگاه لذت واقعی زندگی را احساس کنند . و مصروف لذت های زود گذر دوران جوانی نشده و فریب جوانی را نخورده و خدای نا خواسته این چانس طلای و موقت را از دست ندهند که دوباده باز یابی آن نا ممکن است .

بقلم
محمد احسان “ مهیا “


Comments


yalda90
yalda90 4 years ago

Bisjaar khub gofti brodar
faqeer
faqeer 4 years ago

......

Please login to comment